Užpakalio kampo poveikis vaisingumui Tiesa ar Klaida ?

Techninė informacija

Daugelį metų galvijų augintojai tikėjo, kad pakeltas užpakalis reiškia silpną vaisingumą, veršiavimosi sunkumus ir placentos užsilaikymą. Ši idėja išpopuliarėjo per bulių PAWNEE FARM ARLINDA CHIEF, kurio dukterys turėjo nuleistą užpakalį ir  puikius apvaisinimo rezultatus. Net ir šiandien, praėjus 50 metų, CHIEF linijos palikuonių vaisingumas išlieka teigiamas. Tuo metu genetikai ir selekcininkai apsiribojo tuo, ką galėjo stebėti – kaip CHIEF dukros lengvai veršiuodavosi, gerai apsivaisindavo po veršiavimosi ir turėdavo nuleistą užpakalį. Ryšys tarp šių požymių atrodė akivaizdus, todėl mitas išliko tiek, kad tapo visuotinai priimtu faktu.

Per pastaruosius 50 metų pieno pramonė sukūrė genetinius daugelio požymių, susijusių su veršiavimosi savybėmis ir vaisingumu, vertinimus. Šie genetiniai vertinimai suteikia įžvalgas apie karvės anatominę sandarą ir fiziologiją, patvirtindami tai, kas įtakoja vaisingumą ir veršiavimosi savybes ir ko mes negalime pamatyti, o ne užpakalio  kampas įtakoja vaisingumą.

riesutas3.5 centimetro…

Ilgametė genetinė selekcija ženkliai nulėmė  populiacijos eksterjero suvienodėjimą. Todėl „kraštutinis“ užpakalio pasvirimo kampas nėra toks reikšmingas, kaip mes įsivaizduojame. Skirtumas tarp -3,0 ir +3,0 užpakalio kampo įvertinimo   tiesinėje skalėje yra tik 3,5 centimetro. Nustatyta, kad neigiamas pasvirimo kampas reiškia, kad buliaus dukros turės labai pakeltą užpakalį. Vidutinė buliaus dukra, turinti -3,0 įstrižainės kampą, nuo klubagumbių iki sėdinkaulio gumburų nuolydis bus 1,3 centimetro.

ka isivaizduojame

Realybė yra …

-3.0  linijinėje skalėje atitinka  1.3 cm NUOLYDĮ nuo klubagumbių iki sėdinkaulio gumburų

0 linijinėje skalėje  atitinka 3 cm NUOLYDĮ nuo klubagumbių iki sėdinkaulio gumburų

+3.0 linijinėje skalėje  atitinka  4.8 cm NUOLYDĮ nuo klubagumbių iki sėdinkaulio gumburų

faktai

Faktai

2019 m. Gruodžio mėn atlikti Aktyviai sėklinimui naudojamų populiacijos bulių   (daugiau kaip 3000 ) tyrimai , neparodė ryšio tarp užpakalio kampo ir dukterų veršingumo rodiklio(DPR), produktyvaus gyvenimo (PL), dukterų veršiavimosi lengvumo (DCE), karvės apvaisinimo lygio (CCR) ar telyčių apvaisinimo lygio rodiklio (HCR).

savybes

DPRDPR

DPR yra akivaizdžiai susijęs su veršiavimosi lengvumu, aukštesniu apvaisinimo lygiu ir ilgesniu produktyviu gyvenimu, taip pat atsparumu Placentos Užsilaikymui ir Metritui, kurie tiesiogiai susiję su gyvulių sveikatingumu ir efektyvumu..

DCEŽemas DCE akivaizdžiai susijęs su aukštesniu apvaisinimo lygiu, ilgesniu produktyviu gyvenimu, atsparumu  Placentos Užsilaikymui ir Metritui, kurie tiesiogiai susiję su gyvulių sveikatingumu ir efektyvumu.

Išvada

Atsižvelgiant į pateiktus duomenis, galime daryti išvadą, kad užpakalio kampas neturi įtakos vaisingumui.