Nauji genetinių tyrimų metodai lemia gyvulininkystės ūkio sėkmę

Straipsnis iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos tinklalapio.

14854_9addd2bb6cd23340e2f3c99036c21d73

Žemės ūkio ministerijos specialistai susitiko su Natali Sneler, Jungtinių Amerikos Valstijų įmonės „World Wide Sires“ atstove Baltijos ir Skandinavijos šalims, Baltarusijai, Rusijai.

Pasaulinio masto galvijų genetinių tyrimų kompanija „World Wide Sires“ vienija 30 tūkst. galvijų augintojų ir yra žinoma kiekvienam galvijų augintojui. Ši kompanija tarptautinei rinkai tiekia holšteinų veislės galvijų, genetiškai įvertintų jaunų bulių reprodukcinę medžiagą, įgyvendina bandų valdymo ir veisimo programas, apmoko ir konsultuoja galvijininkystės specialistus ir ūkininkus.

N. Sneler supažindino su JAV veikiančia pieninių ir mėsinių galvijų veislininkystės sistema, genetinio galvijų vertinimo ir atrankos metodais, pieno kainomis, kalbėjosi apie bendradarbiavimo, atliekant galvijų genominį vertinimą, galimybes.

Pasak žemės ūkio viceministro Dariaus Liutiko, naujų genetinių tyrimų metodų taikymas galvijų veislininkystėje padėtų Lietuvos galvijų augintojams paspartinti ir atpiginti geriausių veislinių gyvulių atranką, didinti jų produktyvumą, nustatyti ligų priklausomybę nuo gyvulio veislės ir mažinti šių ligų daromus ekonominius nuostolius.