Infekcinio mastito išnaikinimas bandoje

Streptococcus Agalactiae ir Staphylococcus Aureus gali būti pašalinti iš bandos naudojant programą, kuri identifikuoja karves, garantuoja teisingą gydymą ir tolesnį stebėjimą.

 1. Nustatykite infekcinį mastitą bandoje.
 2. Išaiškinkite karves, sergančias infekciniu mastitu.
 3. Izoliuokite sergančias karves.
 4. Gydykite užsikrėtusias karves vaistais nuo mastito, kuriuose yra penicilino.
 5. Brokuokite sergančių karvių pieną pagal gydymo kortelės instrukcijas, priklausomai nuo naudojamų vaistų.
 6. Kol sergančių karvių pienas brokuojamas, paimkite pieno laikymo rezervuaro mėginį ir padarykite infekcinio mastito mikroorganizmų tyrimą. Jei mėginyje randama šių mikroorganizmų, bandoje dar yra nesurastų sergančių karvių. Šias karves būtina identifikuoti.
 7. Po to, kai karvės bus melžiamos nuo 14 iki 21 dienos po gydymo, patikrinkite jas ir vėl. Karvės, kurios nepasveiko, turės būti gydomos iš naujo. Karvių, užsikrėtusių Streptococcus Agalactiae, išgijimo rodiklis turėtų būti apie 90%.
 8. Karvėms, kurios nereaguoja į gydymą, turi būti duodamas maksimalus gamintojų leidžiamas vaistų kiekis.
 9. Brokuokite užsikrėtusių karvių pieną.
 10. Karvės, kurios vis neišgyja, turi būti išbrokuojamos.
 11.  Stebėkite bandą, ar vėl neatsiranda infekcinių mikroorganizmų.

Pastaba. Ši programa puikiai veikia gydant karves, užsikrėtusias Streptococcus Agalactiae, tačiau karvių, užsikrėtusių Staphylococcus Aureus mikroorganizmais, išgijimo rodiklis bus žymiai mažesnis. Šios karvės geriausiai reaguos į gydymą užtrūkimo laikotarpiu. Vakcinacijos programa kartu su tešmens gydymu gali padidinti išgijimo rodiklį, tačiau gydymas veikia tik apie 50% karvių, užsikrėtusių Staphylococcus Aureus.