Genetinės bazės pasikeitimai, 2020 balandis

Kartu su 2020 m. balandžio mėn. bulių įvertinimu atlikti ir planiniai genetinės bazės pokeitimai, kurie pakoregavo visų gyvūnų numatomą požymių perdavimo galią (PTA), atsižvelgiant į gyvulių genetinius pokyčius, kurie nustatyti per pastaruosius penkerius metus.
Genetinės bazės peržiūrėjimas apsaugo nuo kraštutinumų, nustatant gyvulių, gimusių 2015m PTA vidurkį, kaip nulinį. Kadangi genetinė pažanga paprastai vyksta per tam tikrą laiką, PTA daugeliu atvejų sumažės žemiau esančioje lentelėje nurodytu dydžiu. Tačiau, jei tendencijos buvo nepageidaujamos, PTA rodikliai bendrai padidės.Šių tendencijų išimtys būtų somatinių ląstelių įvertinimas (SCS) ir keturi veršiavimosi požymiai, kurių žemesnės vertės yra pageidautinos.

lentele-converted LT

1 Šie įvertinimai yra tradiciniai genetiniai numatymai (prognozės) prieš juosmodifikuojant su genomo duomenimis. Teigiamas PTA bus sumažintas pagal nurodytą sumą, kad atitiktų naujai bazei. Priešingai, neigiama reikšmė reiškia, kad PTA bus padidinta lentelėje nurodyta suma. Įvertinimai gali pasikeisti, kai pridedami papildomi įrašai ir įtraukiami požymių pokyčiai. Raudona spalva rodo, kad šis požymis buvo prarastas nuo 2010 iki 2015 m. ®TPI yra JAV Holšteinų asociacijos registruotas prekės ženklas. JPI „Jersey Performance Index“ yra Amerikos Džersių galvijų asociacijos prekės ženklas.

 

PAGRINDINIAI PROGRESO TAŠKAI
1. Visi ilgaamžiškumo vertės indeksai parodė genetinį pagerėjimą visoms veislėms.
2. Genetinė pažanga buvo pasiekta visuose produktyvumo požymiuose (pienas, riebalai, baltymai), visose galvijų veislėse.
3. Balandžio mėn. SCS vertinimo pokyčiai bus nedideli visoms veislėms, išskyrus holšteinus, kurie padidės 0,08 dėl progreso, mažinant somatinių ląstelių skaičių.
4. Gernsiams, Holšteinams, Džersiams ir Pieniniams Šorthornams padidėjo genetinis pajegumas ilgaamžiškumui.
5. Holšteinų veislėje pagerėjo visi trys vislumo įvertinimai.
6.  Atsparumas mastitams buvo tarp penkių sveikatingumo požymių, rodančių pagerėjimą visoje Holšteinų veislėje.
7. Holsteinų ir Džersių veislėse genetinis progresas buvo daugiau kaip 1,5 karto greitesnis tarp 2010 ir 2015 m., nei buvo per ankstesnius penkerius metus.

JAV HOLŠTEINŲ ASOCIACIJA PAKOREGAVO TPI® FORMULĘ

•  PTA riebalų ir PTA baltymų reikšmė dabar vienoda, po 19%.
• Remiantis naujausiomis ekonominėmis prielaidomis apie, Cheese Merit Dollars (CM$), kurių pagrindas yra JAV Žemės ūkio Departamento tyrimų duomenys, buvo atnaujinta Feed Efficiency formulė.
• Pridėti CDCB sveikatingumo požymiai: mastitas, pieno karštinė, šliužo dislokacija, ketozė, metritas ir placentos užsilaikymas. Visi požymiai sujungiami į sveikattingumo požymių indeksą, kad atspindėtų bendra ekonominę vertę.
• Pėdų ir kojų struktūros (FLC) formulė buvo modifikuota taip, kad apimtų užpakalinių kojų šoninį vaizdą kaip dvipusįo požymįo vidutiniu dydžiu optimaliausią reikšmę.
• Fertility Index ( Vaisos Indeksas) dabar apima naują požymį : Early First Calving (Pirmo apsiveršiavimo ankstyvumas).Bendro vaisos požymio reikšmė pasilieka 13%.
• Produktyvaus ilgaamžiškumo reikšmė (PL) padidėjo 1%. 1% paimtas iš Dairy Form (Pieno Tipo).
• Standartiniai nuokrypiai periodiškai atnaujinami, kad atspindėtų genetinius įvertinimus, kuriuos atlieka JAV Holšteinų asociacija ir pieninių galvijų veisimo taryba.
• holsteinusa.com/genetic_evaluations/ss_tpi_formula.html