Atliekamas veršingumo testas

Į pagalbą ūkininkui …..

Veršingumo testas

UAB GENIMPEKSAS atlieka veršingumo testą iš kraujo. Kaina 3,70 eur.  Galima atsiųsti per DPD arba atvežti patiems. Detalesnę informaciją Jums suteiks dr. Jonas Kutra. Tel.8 687 86651.

BioPRYN testas buvo sukurtas ir išplėtotas Dr.A.Garth Sasser Aidaho Universitete (JAV). 2002m testas pradėtas naudoti praktikoje ir šiuo metu sparčiai populiarėja JAV, Kanadoje, Australijoje.

Europoje testas naudojamas Vengrijoje, Olandijoje, Kroatijoje ir Lietuvoje.

1BioPRYN ® testu nustatomas specifinio nėštumo baltymo B (PSPB) kiekis gyvulio kraujyje. Šį baltymą  gamina tik auganti vaisiaus placentą. Veršingumas gali būti nustatomas praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po apsėklinimo ar sukergimo.Tiriant karves, turi būti praėję ne mažiau kaip 73 dienos po apsiveršiavimo, nes šiuo laikotarpiu karvės organizme dar gali būti išlikę specifinio nėštumo baltymo iš praeito veršingumo. Specifinis nėštumo baltymas B nustatomas laboratorijoje, imunofermentinės analizės (IFA) metodu. Testo tikslumas siekia 99% kai nustatoma, kad karvė neveršinga. Kai nustatoma, kad karvė veršinga, testo tikslumas sudaro 95%. 5% paklaida galima dėl ankstyvo embrionų mirtingumo.

BioPRYN testo  panaudojimo pranašumai, lyginant su kitais veršingumo nustatymo metodais

BioPRYN testas šiuo metu yra pats tiksliausias iš naudojamų veršingumo nustatymo metodų. Naudojant šį testą galima anksti diagnozuoti veršingumą, nerizikuojama pakenkti vaisiui, mažiau dirginami gyvuliai. Nustačius, kad karvės neveršingos, hormoninių preparatų pagalba  joms gali būti sukeliamos rujos ir karvės apsėklinamos.  Po apsiveršiavimo laiku apsėklinus  karvę  sutrumpėja intervalas tarp apsiveršiavimų,  pagerėja bandos reprodukcijos rodikliai,  gaunama daugiau pieno, per gyvenimą karvė atsiveda daugiau veršelių.

Testo nauda

  • Sutaupomas veterinarijos specialisto darbo laikas
  • Nesunku paimti kraują.
  • Tyrimų rezultatai gali būti įvedami į bandos valdymo programą.
  • Anksti nustačius neveršingas karves ,joms galima sukelti rują ir jas apsėklinti.
  • Nėra rizikos pernešti infekciją nuo vieno gyvulio kitam.
  • Tyrimų duomenys operatyviai persiunčiami gyvulio laikytojui.

Kraujo mėginių paruošimas

Kraujo mėginiai gali būti paimami  iš uodegos ar jungo venos į specialius vakuminius 5-7 ml kraujo, paėmimo mėgintuvėlius. Ant kiekvieno mėgintuvėlio turi būti užrašytas gyvulio identifikacijos numeris. Imant kraują svarbu kiekvienam gyvuliui naudoti atskiras adatas, kad būtų išvengta vieno gyvulio kraujo patekimo į kito gyvulio mėgintuvėlį. Paimtas kraujas siunčiamas į tyrimą atliekančią laboratoriją, kur nuo kraujo pėmimo iki ištyrimo ir duomenų pateikimo ūkininkui praeina apie 24 valandas. Siunčiamo kraujo mėginiai turi turėti lydraštį, kuriame nurodytas ūkio adresas, ūkio kodas, PVM moketojo kodas, nurodyti kraujo mėginio ir galvijo identifikavomo numeriai.

3