Fresh Cow YMCP – po apsiveršiavimo

Subalansuotas pašarų papildas šviežiapienėms karvėms, savo sudėtyje turintis gyvų mielių, magnio, kalcio ir niacino palengvina karvės perėjimą į laktacijos fazę. Karvėms pagerėja apetitas, sumažėja medžiagų apykaitos sutrikimų, padidėja produkcija.

PRODUKTO CHARAKTERISTIKA

 • Originalios sudėties miltelių pavidalo preparatas užtikrina šviežiapienių karvių organizmo aprūpinimą mielėmis, kalciu ir reikiamu magnio ir kalio kiekiu.
 • Sudėtyje 4 tipų kalcio (laktato, trikalcio fosfato, kalcio propionato, kalcio karbonato).
 • Aprūpina karvių organizmą svarbiausiomis maisto medžiagomis, kurių reikia organizmo atsistatymui po apsiveršiavimo, ir pagerina jų įsisavinimą.
 • Yra gero skonio ir lengvai nuryjami (nešiurkštūs).

SAVYBĖS IR NAUDA

 • Pakuotėje yra 30 milijardų vienetų gyvų mielių, kurios skatina gerųjų bakterijų augimą ir gerina prieskrandžio darbą
 • Magnis padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį.
 • Milteliuose yra 54 gramai 4 rūšių kalcio, tame tarpe ir malonaus skonio, lengvai įsisavinamo pieno kalcio, kuris padeda grąžinti gimdos, skrandžio – virškinamojo trakto raumenų tonusą ir sumažina skrandžio displazijos galimybes.
 • Kalis yra svarbus medžiagų apykaitai.
 • Niacinas(B3) – ketozės prevencijai.

Garantuojami komponentų kiekiai

Kalcis (Ca), min……..        11,40%
Kalcis (Ca), max……..       13,60%
Druska (Na), min……..        2,25%
Druska (Na), max……..       2,75%
Natris (Na), min………..       1,80%
Natris (Na), max……….       2,30%
Magnis (Mg), min…..         4,75%
Kalis (K), min…….            11,00%
Cinkas (Zn), min…………….90 ppm
Vitaminas A min……      400,000 IU/lb
Vitaminas D min……..      80,000 IU/lb
Vitaminas E min………… .400 IU/lb

Gyvų mielių ląstelės, min……..   150 mln CFU*/g
(Saccharomyces Cervisiae, *CFU (koloniją sudarantis vienetas)

Aspergillus oryzae NRRL 458 4a2 fermentacijos produktas: 7,25 g/kg

KADA NAUDOTI

Karvėms ir telyčioms:

– tuojau po apsiveršiavimo,

– kai trūksta energijos laktacijos metu,

-kalcio lygio palaikymui po intraveninės kalcio injekcijos.

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

 1. 0,5kg preparato galima atskiesti 300 – 500 ml šilto vandens, gerai išmaišyti ir gautą masę, pražodžius karvę, sušvirkšti ar supilti į stemplę.
 2. Esant pogimdyminei parezei, pakartotinai sugirdykite dar 0,5 kg preparato, po gimdymo praėjus 24 val.
 3. Taip pat galima 0,5 kg preparato išmaišyti 20 litrų pašildyto vandens ir sugirdyti tuoj po apsiveršiavimo.

IŠFASAVIMAS

Maišeliai 0,5kg

NESENIAI APSIVERŠIAVUSIOS KARVĖS SINDROMAS

Naujausi tyrimai ir srities valdymo programos suteikė daugiau žinių apie problemomis nepasižyminčio pereinamojo laikotarpio, kuriuo daug pieno gaminančios karvės turi atsigauti po apsiveršiavimo metu patirto streso ir pasiruošti pieno gamybai laktacijos pradžioje, svarbą. Užfiksuoti duomenys aiškiai rodo, kad karvės, kurių pieno gamyba kasdien mažėja vienu – dviem svarais, visos laktacijos metu pagamins 1 000 – 2 000 svarų mažiau pieno. Tiesioginės, po apsiveršiavimo pasireiškiančios problemos, t.y., sumažėjęs apetitas, pieno karštinė, hipokalcemija ir placentos užsilaikymas, gali individualiai arba bendrai pakenkti karvės gebėjimui pasiekti optimalų aukščiausią tašką laktacijos metu. Vėlesnės problemos, pasireiškiančios po laktacijos, t.y., ketozė, šliuzo dislokacija, yra medžiagų apykaitos ir virškinimo sutrikimai, kurie dar labiau apsunkina karvės gebėjimą maksimizuoti pieno gamybą laktacijos metu.

Tik ką apsiveršiavusių karvių valdymo ir šėrimo programos turi orientuotis į karvių aprūpinimą papildomu esminių maistinių medžiagų šaltiniu pirmąsias 24-48 valandas po apsiveršiavimo, kad karvės lengviau pereitų nuo sausojo periodo, apsiveršiavimo prie laktacijos. „Fresh Cow YMCP Plus“ yra skirtas neseniai apsiveršiavusių karvių aprūpinimui aktyviais mielių, magnio, kalcio, kalio, niacino ir betaino šaltiniais.

NIACINAS IR BETAINAS

„Fresh Cow YMCP Plus“ formulė neseniai buvo pakeista, įtraukiant aktyvų niacino ir betaino šaltinį. Norint išvengti ketozės, dietologai rekomenduoja kasdien suvartoti 6 000 miligramų niacino. Karvių augintojams siūloma iškart po apsiveršiavimo, kai karvės paprastai mažiau ėda, pradėti duoti „Fresh Cow YMCP Plus“ produktą ir užtikrinti 6 000 miligramų dozę per dieną. Naujausi tyrimai įrodė, kad betainas yra itin aktyvus osmolitas, padedantis palaikyti ląstelės skysčius, tokiu būdu sumažindamas dehidratacijos tikimybę. Betainas taip pat atlieka energijos taupymo lipotropinį poveikį energijos trūkumo atveju ir turi būti laikomas tinkamu papildu visuose produktuose ir programose, kurios yra skirtos neseniai apsiveršiavusioms karvėms.

MIELĖS
Karvėms apsiveršiavus, jų pašaro suvartojimas per pirmąsias 24-48 valandas sumažėja 20-25 procentus, o pasireiškus tokiems sutrikimams kaip pieno karštinė, minėtas pašaro suvartojimas paprastai sumažėja net 60-80 procentų. Antrasis veiksnys, kuris turi įtakos pašaro suvartojimui po apsiveršiavimo, yra didžiojo priešskrandžio gleivinės ir gaurelių ilgio bei tekstūros prisitaikymas. Gaurelių ilgis turėtų padidėti ir padidinti įsisavinimo paviršių, tokiu būdu gerinant maistinių medžiagų, ypač energijos, kurios reikia optimaliai pieno gamybai, pasisavinimą. Vis daugiau dietologų ir veterinarų rekomenduoja mieles kaip ekonomišką priemonę, padedančią įtvirtinti ir palaikyti sausojo davinio suvartojimą. Daugelis tyrėjų mano, kad mielės didina mikrobų aktyvumą, skatinant fermentaciją didžiajame prieskrandyje. „Fresh Cow YMCP Plus“ sudėtyje yra mielių kultūros padermių, skirtų konkrečiai didžiajam prieskrandžiui. Šių mielių galima rasti ir „Rumen Yeast Caps Plus“ produkte. Pusė svaro „Fresh Cow YMCP Plus“ produkto atitinka vienoje „Rumen Yeast Caps Plus“ kapsulėje esantį kolonijas formuojančių mielių kiekį.

MAGNIS
Hormonas parathormonas yra laikomas pagrindine medžiaga, mobilizuojančia kalcio pasisavinimą iš kaulų po apsiveršiavimo. Didžioji dalis daug pieno gaminančių karvių po apsiveršiavimo nesugeba pasisavinti pakankamai kalcio iš virškinimo trakto, todėl nepatenkina savo kalcio poreikių. Biochemikai mano, kad magnis yra pagrindinis elektrolitas, kuris riboja paratiroidinės liaukos sekreciją, ir turi būti naudojamas su pašarais ar racionu, kai tik pasireiškia hipokalcemijos problemos, pvz., po apsiveršiavimo. Magnis taipogi laikomas atliekančiu svarbu vaidmenį kalcio pasisavinime. Be to, veterinarai jį sėkmingai naudoja nervų ketozės gydymui bei siekdami apsaugoti karves nuo atkryčio pieno karštinės atveju.

KALCIS
Iškart po apsiveršiavimo pasireiškiančios hipokalcemijos ar pieno karštinės problemos yra susijusios su kalcio pasisavinimu iš kaulų. Karvės, kurių kalcio koncentracija kraujyje staigiai sumažėja iki lygio, kuriam esant, sutrinka medžiagų apykaita, turi būti gydomos, leidžiant vaistus į veną ir tokiu būdu atstatant pageidaujamą kalcio koncentraciją. Siekiant papildyti karvių racioną kalciu, kai po apsiveršiavimo sumažėja pašaro suvartojimas, galima duoti geriamo kalcio. „Fresh Cow YMCP Plus“ sudėtyje yra keturi disperguojantys kalcio šaltiniai, kurie yra pasisavinami nepriklausomai vienas nuo kito.  Kitaip nei chlorido formos, naudojamos daugelyje kitų geriamų preparatų, „Fresh Cow YMCP Plus“ esantys kalcio šaltiniai nėra dirginantys, todėl girdant juos, pasireiškia mažesnis pavojus.

KALIS
Sausuoju periodu karvės dažnai suvartoja pernelyg daug kalio, kurio yra gausu pašaruose, o tai savo ruožtu dar labiau apsunkina hipokalcemijos ir pieno karštinės problemą. Vis dėlto karvei apsiveršiavus, ji paprastai suvartoja nepakankamą kiekį kalio. Neadekvati kalio dozė po apsiveršiavimo gali prisidėti prie ketozės atsiradimo, kadangi kalis yra pagrindinis elektrolitas, turintis įtakos adenozintrifosfato (ATO) imobilizacijai. Lygus didžiojo prieskrandžio, šliuzo ir gimdos audinys priklauso nuo adekvataus kalio įsisavinimo. Naujausi tyrimai akivaizdžiai rodo, kad šie organai prarandą tonusą ir kontraktilumą, kai pasireiškia kalcio arba kalio trūkumas.